Kleszcze do rur 48" aluminiowe Kennedy KEN5883880K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
776,60 zł
Cena regularna:
631,38 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Kleszcze do rur 48" aluminiowe Kennedy KEN5883880K
Kennedy KEN-588-3880K
KEN5883880K
48" ALUMINIUM PIPE WRENCH Kennedy KEN5883880K
Kennedy KEN-588-3880K
Lightweight aluminium. As robust as cast iron wrenches but 40% lighter. I-beam handle design.
Specyfikacja:
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Kennedy |
| EAN13 Barcode | 5036140302020 |
| eCl@ss Code | 21040190 |
| Jaw Capacity | 140 mm |
| Length | 48 in. |
| Overall Depth | 115 |
| Overall Length | 1090 |
| Overall Weight | 17.00 |
| Overall Width | 175 |
| Supplier Part No. | WG1948 |
| UNSPSC Code | 27111708 |
| Weight per 6 | 35 kg |
Informacje dodatkowe:
| Property | Value |
|---|---|
| Capacity | 140 mm |
| Handle Colour | Silver |
| Handle Material | Lightweight Aluminium |
| Handle Type | Adjustable |
| Jaw Material | Steel |
| Jaw Type | Standard |
| Maximum Jaw Capacity | 140 mm |
| Overall Length | 1200 mm |
| Protection Features | 40% Lighter |
| Standards Met | GGG-W-651E |
| Type | Pipe Wrench |
| Wrench Size | 1200 mm |
SM.CK016,671,6ZLNE