Kompresor 2hp 23 l CNL223 Kobe KBE2731050K KBE-273-1050K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Kompresor 2hp 23 l CNL223 Kobe KBE2731050K KBE-273-1050K
Kobe KBE-273-1050K
KBE2731050K
CNL223 2.0HP AIR COMPRESSOR 23LTR Kobe KBE2731050K
KBE-273-1050K
SM.CK016,1665ZLNE
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Brand | Kobe |
| EAN13 Barcode | 5036140058484 |
| eCl@ss Code | 36431402 |
| Maximum Delivery | 8.0 CFM |
| Maximum Pressure | 8 BAR |
| Motor HP | 2.0 hp |
| Model, kod produktu | CNL223 |
| Receiver Size | 23 L |
| Supplier Part No. | 2731050K |
| UNSPSC Code | 40151601 |
Informacje dodatkowe:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zastosowanie | DIY Workshop |
| Fuse Rating | 13 A ampere |
| Maximum Delivery | 8.0 CFM cubic feet per minute |
| Model Number | CNL223 |
| Wysokość całkowita | 60 cm centimetre mm |
| Długość całkowita | 57 cm centimetre mm |
| Szerokość całk. | 36 cm centimetre mm |
| Model, kod produktu | |
| Receiver Size | 23 L litre |
| Tank Capacity | 23 L litre |
| Voltage | 240 V voltage |
| Waga | 30 kg kilogram lb pound |
| Drive Type | Direct Drive |
| Piston Displacement | CFM cubic feet per minute L/min litres per minute |
| Standard, norma | Electromagnetic Compatabillity Directive 204/108/EC Low Voltage Directive 2006/95/EC Machinery Directive 2006/42/EC Simple Pressure Vessels Directive 2009/105/EC |
| Tank Material | Stal |
| Lubrication | Oil Free |
| Horsepower | 2 hp horsepower |
| Maximum Air Pressure | 115 PSI pounds per square inch 8 BAR bar |
| Number of Wheels | 2 |
| Start Method | Electric Start |
| Amperage | 13 A ampere |
| Compressor Material | Stal |
| Engine Model | |
| Air Flow | L/min litres per minute |