Łopata z szeroką szuflą YD No.2 Sitesafe SSF5227776G GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
OPEN SOCKET PLASTIC YD ROUND MOUTH SHOVEL No.2 Sitesafe SSF5227776G
Sitesafe SSF-522-7776G
SSF5227776G
OPEN SOCKET PLASTIC YD ROUND MOUTH SHOVEL No.2 Sitesafe
SSF-522-7776G
SM.CK016,72,2ZLNE
Narzędzia Cromwell
Open Socket Round Mouth Shovel
An ideal tool for shovelling loose materials such as gravel. The pointed blade gives easier penetration. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: open socket. Handle Type: YD polypropylene. Shaft: hardwood. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH): 230 x 290mm. Overall length: 1000mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228528 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | 13212 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7776G |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 290mm |
| Szerokość ostrza | 230mm |
| Handle Length | 710mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 1000mm |
| Typ | Shovel |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Concrete (Mixing) Loose Materials Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Hardwood |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Open |