Łopata z szeroką szuflą drewniana T Sitesafe SSF5227787H GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Łopata z szeroką szuflą drewniana T Sitesafe SSF5227787H
Sitesafe SSF-522-7787H
SSF5227787H
SOLID SOCKET WOODEN T GENERAL SERVICE SHOVEL Sitesafe
SSF-522-7787H
SM.CK016,145,3ZLNE
Narzędzia Cromwell
General Service Shovel
General purpose contractor's shovel with an extra long socket for added strength. Carbon steel forged head. Hardwood shaft, securely riveted to the socket. Type: solid socket. Handle Type: T wooden. Shaft: hardwood. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH): 210 x 240mm. Overall length: 955mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228467 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | 17112 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7787H |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 240mm |
| Szerokość ostrza | 210mm |
| Handle Length | 715mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 955mm |
| Typ | Shovel |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Concrete (Mixing) Loose Materials Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Hardwood |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |