Łopata z szeroką szuflą drewniana YD Sitesafe SSF5227791B GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Łopata z szeroką szuflą drewniana YD Sitesafe SSF5227791B
Sitesafe SSF-522-7791B
SSF5227791B
SOLID SOCKET WOODEN YD TAPER SHOVEL Sitesafe
SSF-522-7791B
SM.CK016,145,3ZLNE
Narzędzia Cromwell
Taper Mouth Shovel - Hardwood Shaft
General purpose shovel with tapered blade. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket. Handle Type: MYD metal framed. Shaft: hardwood. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH): 240/210 x 310mm. Overall length: 1000mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| UNSPSC Code | 27112004 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Producent | Sitesafe |
| Supplier Part No. | SSF-522-7791B |
| EAN13 Barcode | 5036140257351 |
| Numer produktu | S15312 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 310mm |
| Szerokość ostrza | 240 to 210mm |
| Handle Length | 690mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 1000mm |
| Typ | Shovel |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Concrete (Mixing) Loose Materials Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Hardwood |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |