Łopata z szeroką szuflą metalowa YD Sitesafe SSF5227812C GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Łopata z szeroką szuflą metalowa YD Sitesafe SSF5227812C
Sitesafe SSF-522-7812C
SSF5227812C
SOLID SOCKET STEEL YD TRENCHING SHOVEL Sitesafe
SSF-522-7812C
SM.CK016,154,8ZLNE
Narzędzia Cromwell
Trenching Shovel - Metal Shaft
Ideal for narrow trench work like pipe and cable laying. Often used in conjunction with a cable laying shovel. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket. Handle Type: MYD metal framed. Shaft: metal. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size: (WxH)190/165mm x (H)270mm.
Długość całkowita: 970mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228344 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | S16322 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7812C |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 270mm |
| Szerokość ostrza | 190 to 165mm |
| Handle Length | 700mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 970mm |
| Typ | Digging Spade |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Hardwood |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |