Łopata z szeroką szuflą metalowa YD Sitesafe SSF5227813D GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Łopata z szeroką szuflą metalowa YD Sitesafe SSF5227813D
Sitesafe SSF-522-7813D
SSF5227813D
SOLID SOCKET STEEL YD CABLE LAYING SHOVEL Sitesafe
SSF-522-7813D
SM.CK016,154,8ZLNE
Narzędzia Cromwell
Cable Laying Shovel - Metal Shaft
Specially designed for digging trenches for cables. Generally used in conjunction with the trenching shovel. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket. Handle Type: MYD metal framed. Shaft: metal. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH) 140 x 280mm. Overall length: 980mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228351 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | S11322 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7813D |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 280mm |
| Szerokość ostrza | 140mm |
| Handle Length | 700mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 980mm |
| Typ | Digging Spade |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Hardwood |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |