Łopata z szeroką szuflą z włókna szklanego YD Sitesafe SSF5227822C GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SOLID SOCKET FIBREGLASS YD TRENCHING SHOVEL Sitesafe SSF5227822C
Sitesafe SSF-522-7822C
SSF5227822C
SOLID SOCKET FIBREGLASS YD TRENCHING SHOVEL Sitesafe
SSF-522-7822C
SM.CK016,163,7ZLNE
Narzędzia Cromwell
Trenching Shovel - Fiberglass Shaft
Ideal for narrow trench work like pipe and cable laying. Often used in conjunction with a cable laying shovel. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket. Handle Type: MYD metal framed. Shaft: solid fiberglass. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size: (WxH)190/165mm x (H)280mm.
Długość całkowita: 970mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228399 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | S16332 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7822C |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 280mm |
| Szerokość ostrza | 190 to 165mm |
| Handle Length | 705mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 985mm |
| Typ | Digging Spade |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Fibreglass |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |