Łopata z szeroką szuflą z włókna szklanego YD Sitesafe SSF5227823D GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SOLID SOCKET FIBREGLASS YD CABLE LAYING SHOVEL Sitesafe SSF5227823D
Sitesafe SSF-522-7823D
SSF5227823D
SOLID SOCKET FIBREGLASS YD CABLE LAYING SHOVEL Sitesafe
SSF-522-7823D
SM.CK016,163,7ZLNE
Narzędzia Cromwell
Cable Laying Shovel - Fiberglass Shaft
Specially designed for digging trenches for cables. Generally used in conjunction with the trenching shovel. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket. Handle Type: MYD metal framed. Shaft: solid fibreglass. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH): 140 x 240mm. Overall length: 940mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228405 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | S11332 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7823D |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 240mm |
| Szerokość ostrza | 140mm |
| Handle Length | 800mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 940mm |
| Typ | Digging Spade |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Fibreglass |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |