Mechanicznie poruszany zawór szpulowy 1/8" KFKVL2643 Kennedy KEN2943450A
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
$61.24
Cena regularna:
$49.79
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Mechanicznie poruszany zawór szpulowy 1/8" KFKVL2643 Kennedy KEN2943450A
Kennedy KEN-294-3450A
KEN2943450A
KFKVL2643 1/8" BODY PORTED PLUNGER 3/2 SPOOL VALVE Kennedy KEN2943450A
Kennedy KEN-294-3450A
SM.CK016,183,5ZLNE
Mechanicznie poruszane zawory szpulowe
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Kennedy |
| Opis | 3/2 Plunger/Spring |
| EAN13 Barcode | 5036140292826 |
| eCl@ss Code | 27292104 |
| Model Number | KFKVL2643 |
| Port | G1/8" |
| Supplier Part No. | 2943450A |
| UNSPSC Code | 40141600 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Typ produktu | Spool Valve |
| Temperature Range | -5 - +70 °C degree Celsius |
| Rozmiar gwintu | mm 1/8" cal |
| Thread Type | Female |
| Voltage | V voltage |
| Waga elementu | 47g |
| Pressure Range | 0.9 to 10 bar bar |
| Standard, norma | EN ISO 9001 : 2008 |
| Body Material | Aluminium Brass |
| Typ gwintu | BSP Parallel = G |
| Additional Features | All Ports are on the Side of the Valve If Pressure is Applied to Port 1 the Function is Normally Closed If Pressure is Applied to Port 3 the Function is Normally Open Mechanically Actuated Spool Valve with Mechanical Spring The use of the Ports is Interchangeable |