Nasadka 12mm Ken-Grip 1/2" do odkręcania obrobionych śrub Kennedy KEN5826875K PRO24-1
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Nasadka 12mm Ken-Grip 1/2" KW Kennedy KEN5826875K
Kennedy KEN-582-6875K
KEN5826875K
12mm NASADKA KEN-GRIP 1/2"KW Kennedy
KEN-582-6875K
SM.CK016,17ZLNE
Narzędzia Cromwell
Standard Length Sockets - 1/2" Square Drive
1/2" Square Drive
Conform to DIN3124.
The Ken-Grip® socket offers a new standard of performance with the ability to grip up to 95% of a rounded fastener. It has a unique patented design that grips even worn and rusted fasteners without damaging them and can be used on a wide range of fasteners, including non-metric hexagons and E-Torx Drive sizes. Double knurl feature gives a high grip which is essential for quick tool change when hands are greasy or oily. Manufactured from Stal chromowo-wanadowa, CrV, the sockets and accessories are aluminium free and fully chrome plated for an easy clean finish
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| 1/2" Drive Size | 12mm |
| Producent | Kennedy-Pro |
| EAN13 Barcode | 5036140300538 |
| eCl@ss Code | 21040218 |
| Długość całkowita | 37mm |
| Supplier Part No. | 5826875K |
| UNSPSC Code | 27111704 |
| Waga elementu | 50 g |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiał | Stal chromowo-wanadowa, CrV |
| Długość całkowita | 37mm |
| Rozmiar nasadki | 12mm |
| Typ napędu | Kwadratowy |
| Standard, norma | DIN3124 |
| Bit Type | Hexagon |
| Wykończenie, powłoka | Polished Chrome |
| Rozmiar | Metryczny |
| Liczba punktów styku | 6 |
| Drive Size | 1/2" cal |
| Typ nasadki | KenGrip |
| Głębokość nasadki | Standardowa |
| Bit Length | -mm |