Nasadka 5,5mm KenGrip 1/4" do odkręcania obrobionych śrub Kennedy KEN5824164K PRO19-20
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Nasadka 5,5mm Kengrip 1/4" Kennedy KEN5824164K
Kennedy KEN-582-4164K
KEN5824164K
5.5mm NASADKA Kengrip 1/4" Kennedy
KEN-582-4164K
SM.CK016,8,6ZLNE
Narzędzia Cromwell
Standard Length Sockets - 1/4" Square Drive
1/4" Square Drive
Conform to DIN3124.
The Kengrip® socket offers a new standard of performance with the ability to grip up to 95% of a rounded fastener. It has a unique patented design that grips even worn and rusted fasteners without damaging them and can be used on a wide range of fasteners, including non-metric hexagons and E-Torx Drive sizes. Double knurl feature gives a high grip which is essential for quick tool change when hands are greasy or oily. Manufactured from chrome vanadium steel, the sockets and accessories are aluminium free and fully chrome plated for an easy clean finish
Opis produktu:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| UNSPSC Code | 27111704 |
| eCl@ss Code | 21040218 |
| Producent | Kennedy-Pro |
| Supplier Part No. | 5824164K |
| EAN13 Barcode | 5036140299870 |
| Długość całk. | 25mm |
| Waga elementu | 10 g |
| 1/4 Drive Size | 5.5 mm |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiał | Aluminium-Free Chrome Vanadium Steel |
| Długość całk. | 25 mm |
| Numer produktu | |
| Socket Size | 5.5 mm |
| Typ napędu | Kwadratowy |
| Standard, norma | DIN3124 |
| Finish/Coating | Mirror Finish Polished Chrome |
| System pomiarowy | Metryczny |
| Number of Points | 6 |
| Drive Size | 1/4" cal |
| Socket Type | KenGrip |
| Socket Depth | Standard |