Pistolet odmuchowy Kobe KBE2592500K SPC-19
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
BLOW GUN Kobe KBE2592500K
KBE-259-2500K
Blow Gun
Ideal for awkward and general air dusting jobs with 110mm long angled nozzle allowing projection of airflow directly to required area. Supplied with interchangeable coupling. Lightweight and impact resistant nylon body with integral air control valve and trigger style operation.
?" brass BSPT inlet
Temp range -10 to 50° C
Minimum working pressure 43psi (3bar)
Safe working pressure 150 psi (10bar)
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Kobe Red Line |
| EAN13 Barcode | 5036140269606 |
| Głębokość całk. | 255 |
| Długość całkowita | 25 |
| Waga całkowita | 0.16 |
| Szerokość całk. | 115 |
| Supplier Part No. | 2592500K |
| UNSPSC Code | 27131502 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Numer produktu | KBG110 |
| Suitable for use with | Air |
| Temperature Range | -10 to 50 °C degree Celsius |
| Nozzle Type | 110mm Long Angled Nozzle |
| Handle Material | High Impact Shock Resistant resin |
| Air Inlet Size | 1/4" BSPT |
| Workplace Application | Industrial Workshop |
| Maximum Inlet Air Pressure | 10 bar bar 150 psi pounds per square inch |
| Grip Style | Pistol Grip |
| Air Flow | L/min litres per minute CFM cubic feet per minute |
| Inner Valve Material | Metal |