Rozwiertak ręczny PIN 3/32" HSS calowy Sherwood SHR0652752C
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Sherwood 3/32" HSS S/S ST/FL HANDTAPER PIN REAMER SHR0652752C
Sherwood SHR-065-2752C
SHR0652752C Sherwood 3/32" HSS S/S ST/FL HANDTAPER PIN REAMER
HSS Straight Shank Hand Taper Pin Reamers - Inch
Inch.
Sherwood Taper Pin hand reamers are used to produce a close tolerance surface finish in taper holes to allow the fitting of hardened and ground taper pins in the building of jigs, fixtures and dies. Manufactured to BS 328 : Part 4 : 1990 and DIN 9A.
INCH TOLERANCES:
Diameter: Over 1/16" ~ up to 7/32". Tolerance: +0.0003, -0.0000.
Diameter: Over 7/32" ~ up to 7/8". Tolerance: +0.0005, -0.0000.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sherwood |
| Diameter (inch) | 3/32" cal |
| Diameter Range Max | .095 |
| Diameter Range Min | .069 |
| EAN13 Barcode | 5036140373457 |
| eCl@ss Code | 21010400 |
| Długość rowków, części roboczej | 1 1/4" |
| Długość całkowita | 2 1/4" |
| Supplier Part No. | SHR-065-2752C |
| UNSPSC Code | 23241611 |
| Waga elementu | 3 g |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiał | |
| Długość całkowita | mm 2-1/4" cal |
| Średnica chwytu | |
| Średnica | mm 3/32" cal |
| Długość rowków, części roboczej | mm 1-1/4" cal |
| Diameter Range Min | mm .069" cal |
| Diameter Range Max | mm .095" cal |
| Typ chwytu | |
| Flute Type | |
| Kierunek skrawania | |
| Standard, norma | |
| Wykończenie, powłoka | |
| Liczba ostrzy | |
| Taper Shank Size |