Zwijak do węży Elawr pneumatycznych i wodnych SG3666 10x20 17 bar Reel Care RLC2586010A
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Reel Care Zwijak do węży Elawr pneumatycznych i wodnych SG3666 10x20 17 bar RLC2586010A
Reel Care RLC-258-6010A
RLC2586010A Reel Care SG3666 ELAWR 10x20 17 BARAIR HOSE
Air & Water Hose Reels
Case manufactured from UV stabilised impact resistant plastic. Wide angle 160° pivoting mounting bracket. High impact resistant drum.
Cold Water: 17 bar working pressure.
20m: 3/8" bsp female - 3/8" bspt male.
18m: 1/2" bsp female - 1/2" bspt male.
Hot Water: 10 bar working pressure.
1/2" bsp female - 1/2" bspt male.
Suitable for hot water up to 80°C.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Reel Care |
| Supplier Part No. | AW1020-001 |
| UNSPSC Code | 40142002 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Kolor | Czarny Niebieski |
| Długość | 20 m metre ft foot |
| Materiał | Plastic |
| Numer produktu | AW1020-001 |
| Inside Diameter | 10.0mm |
| Maximum Working Pressure | 250 psi pounds per square inch 17 bar bar |