DOUBLE SIDED 100% WOOL MIX COMPOUND. PAD Kennedy KEN2805120K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
$58.23
Cena regularna:
$47.34
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
DOUBLE SIDED 100% WOOL MIX COMPOUND. PAD Kennedy KEN2805120K
KEN-280-5120K
Double Sided Buffing Pads
Twisted 100% wool pads - for fast results on large areas. Pad can be flipped over to use both sides, i.e. one side for first pass - one side for finishing, or just to double the life of the pad.
Use with spindle adaptors
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Kennedy |
| Średnica | 220 mm |
| EAN13 Barcode | 5036140347694 |
| Style | Double Sided |
| Supplier Part No. | 2805120K |
| UNSPSC Code | 23131504 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Kolor | White |
| Materiał | Wool |
| Grubość | mm |
| Rozmiar gwintu | |
| Typ | Buffing Pad |
| Waga elementu | g |
| Compatible Materials | |
| Attachment Type | Threaded Centre Hole |
| Maksymalna prędkość | RPM, obr/min |
| Overall Diameter | 220mm |
| Compatible Tool Type | Polishing Machines |
| Pile Height | mm |