Kółko stałe z blaszką mocującą 75mm gumowe Atlas Workholders ATL9450502K
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
FIXED PLATE 75mm RUBBER TYRE Atlas Workholders ATL9450502K
ATL-945-0502K
Light to Medium Duty Pressed Steel Castors - Thermoplastic Tyred Wheel with Nylon Centre - Ball Journal Bearing
A range of pressed steel castors for general light to medium duty industrial or institutional applications. Grey non-marking thermoplastic rubber tyred wheeled castor complete with ball bearing to assist in manoeuvrability.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Bearing Type | Ball Journal |
| Brake Options | Unbraked |
| Producent | Atlas Workholders |
| Castor Type | Fixed Top Plate |
| Centre Material | Nylon |
| EAN13 Barcode | 5036140260634 |
| eCl@ss Code | 23250319 |
| Fixing Hole Centres Length | |
| Fixing Hole Centres Maximum Length | 105 mm |
| Fixing Hole Centres Maximum Width | 80 mm |
| Fixing Hole Centres Minimum Length | 72 mm |
| Fixing Hole Centres Minimum Width | 52 mm |
| Fixing Hole Centres Width | |
| Fixing Plate Length | 105 mm |
| Fixing Plate Shape | Rectangular |
| Fixing Plate Width | 80 mm |
| Frame Material | Pressed Steel |
| Load Capacity | 80 kg |
| Wysokość całkowita | 105 mm |
| Supplier Part No. | V71V075TRJP04 |
| Swivel Bolt Hole Size | |
| Top PLate Fixing Hole Diameter | 8 mm |
| Tread Width | 30 mm |
| Tyre Colour | Grey |
| Tyre Material | Thermoplastic |
| UNSPSC Code | 31162701 |
| Średnica kółka | 75 mm |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Bolt Size | M8 |
| Wysokość całkowita | 105mm |
| Numer produktu | V71V075TRJP04 |
| Castor Type | Light To Medium Duty |
| Tyre Material | Thermoplastic |
| Load Capacity | 80kg |
| Tyre Colour | Grey |
| Tread Width | 30mm |
| Średnica kółka | 75mm |
| Mount Type | Fixed Top Plate |
| Wheel Material | Nylon |
| Fixing Hole Centres Dimensions | 105x80 72x52mm |
| Fixing Plate Size | 105x80mm |