Latarka czołówka 12 LED Torch Edison EDI9045060K
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
12 LED headband Torch Edison EDI9045060K
EDI-904-5060K
EHT012 - Four Mode 12 LED Headband Torch.
Features:
- Four lighting modes: 4 LED's on (power saving mode), 8 LED's on, 12 LED's on, 12 LED's flashing.
- Headlamp body tilts up to 90 degrees.
- Operating time: 8 hours (Power saving mode: 200 hours).
- Requires 3x AAA batteries (not included)
- Impact resistance (drop test) 1m.
- operating temperature: -20 - 50°C.
- IPX-4 waterproof and designed for use outdoors in heavy rain.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Edison |
| EAN13 Barcode | 5036140398719 |
| eCl@ss Code | 27119001 |
| Głębokość całk. | 95 |
| Długość całkowita | 165 |
| Waga całkowita | 0.11 |
| Szerokość całk. | 115 |
| Supplier Part No. | 9045060K |
| UNSPSC Code | 39101600 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Battery Size | AAA |
| Candle Power | |
| Kolor | |
| Lumens | 35 lm lumen |
| Długość całkowita | mm |
| Numer produktu | EHT012 |
| Voltage | V voltage |
| Waga | g gram kg |
| Bulb Type | LED |
| Beam Distance | 20 m metre |
| Battery Life | 8 hr hour min. minute |
| Case Material | |
| Battery Type | Alkaline |
| Number of Batteries | 3 |
| IP Rating | IPX4 |
| Beam Features | |
| Rechargeable | Non-Rechargeable |