Listwa ochronna na kable typu F 23mmx9m Vulcascot VUL2818840A
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Vulcascot Listwa ochronna na kable typu F 23mmx9m VUL2818840A
Vulcascot VUL-281-8840A
VUL2818840A Vulcascot LISTWA OCHRONNA NA KABLE TYP F 23mmx9M
Industrial Cable Protectors
Specially designed to protect cables, pipes and hoses in harsh industrial environments.
Suitable for all types of industrial and outdoor applications from computer rooms to warehouses, machine shops and construction sites.
These tough profiles are designed to protect power cables and cable bundles from physical damage particularly in areas where there there is frequent vehicle movement.
- Fire tested to BS 476 Part 7 Class 3
- Halogen free in the event of fire
- Low smoke, non toxic and low fume emission levels
- Tested for non conductivity to BS903-C5, 500V
- UV stabilised for extended life
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Vulcascot |
| EAN13 Barcode | 5060429031578 |
| Hole Dimensions | 23mm dia x 1 |
| Supplier Part No. | 26400610 |
| Typ | F |
| UNSPSC Code | 24141510 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Kolor | Black/Grey |
| Materiał | Rubber |
| Wysokość całkowita | 28mm |
| Długość całkowita | 9 m metre |
| Szerokość całk. | 127mm |
| Numer produktu | 26400610 |
| Standard, norma | BS476 Part 7 Class 3 BS903-C5 500V |
| Connection Type | |
| Number of Channels | 1 |
| Channel Height | mm |
| Channel Width | mm |