Łopata z szeroką szuflą metalowa YD Sitesafe SSF5227814E GAB
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SOLID SOCKET STEEL YD NEWCASTLE DRAINER Sitesafe SSF5227814E
Sitesafe SSF-522-7814E
SSF5227814E
SOLID SOCKET STEEL YD NEWCASTLE DRAINER Sitesafe
SSF-522-7814E
SM.CK016,193,6ZLNE
Narzędzia Cromwell
Newcastle Drainer - Metal Shaft
Traditionally recognised as the finest draining tool available. The long narrow blade makes it perfect for extending trenches in terms of width and depth. Lugs provide a greater foothold. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket.
Handle Type: MYD metal framed. Shaft: metal. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH): 150/90 x 380mm. Overall length: 1080mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228368 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | S12322 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7814E |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 380mm |
| Szerokość ostrza | 150 to 90mm |
| Handle Length | 700mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 1080mm |
| Typ | Digging Spade |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Stal |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |