Łopata z szeroką szuflą z włókna szklanego YD Sitesafe SSF5227824E GAB
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Łopata z szeroką szuflą z włókna szklanego YD Sitesafe SSF5227824E
Sitesafe SSF-522-7824E
SSF5227824E
SOLID SOCKET FIBREGLASS YD NEWCASTLE DRAINER Sitesafe
SSF-522-7824E
SM.CK016,163,7ZLNE
Narzędzia Cromwell
Newcastle Drainer - Fiberglass Shaft
Traditionally recognised as the finest draining tool available. The long narrow blade makes it perfect for extending trenches in terms of width and depth. Lugs provide a greater foothold. All blades are hardened and tempered with an epoxy coating. Type: solid socket.
Handle Type: MYD metal framed. Shaft: solid fibreglass. Blade Materiał: carbon-manganese steel. Blade size (WxH) 165/105 x 405mm. Overall length: 1100mm.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Sitesafe |
| EAN13 Barcode | 5036140228412 |
| eCl@ss Code | 21041001 |
| Numer produktu | S12332 |
| Supplier Part No. | SSF-522-7824E |
| UNSPSC Code | 27112004 |
| Waga elementu | 2.70 kg |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Długość ostrza | 405mm |
| Szerokość ostrza | 165 to 405mm |
| Handle Length | 695mm |
| Handle Type | |
| Długość całkowita | 1100mm |
| Typ | Digging Spade |
| Materiał ostrza | Carbon Manganese Steel |
| Protection Features | |
| Compatible Materials | Unprepared Earth/Clay |
| Shaft Material | Fibreglass |
| Blade Finish/Coating | Epoxy |
| Typ nasadki | Solid |