Mechanicznie poruszane zawory szpulowe 1/4" Kennedy KEN2943456G
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
83,39 €
Cena regularna:
67,79 €
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Mechanicznie poruszane zawory szpulowe 1/4" Kennedy KEN2943456G
Kennedy KEN-294-3456G
KEN2943456G
KFKVL3563 1/4" BODY PORTE ROLLER 3/2 SPOOL VALVE Kennedy KEN2943456G
Kennedy KEN-294-3456G
SM.CK016,293ZLNE
Mechanicznie poruszane zawory szpulowe
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Kennedy |
| Opis | 3/2 Roller/Spring |
| EAN13 Barcode | 5036140292857 |
| eCl@ss Code | 27292104 |
| Model Number | KFKVL3563 |
| Port | G1/4" |
| Supplier Part No. | 2943456G |
| UNSPSC Code | 40141600 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Typ produktu | Spool Valve |
| Temperature Range | -5 - +70 °C degree Celsius |
| Rozmiar gwintu | mm 1/4" cal |
| Thread Type | Female |
| Voltage | V voltage |
| Waga elementu | 180g |
| Pressure Range | 0.9 to 10 bar bar |
| Standard, norma | EN ISO 9001 : 2008 |
| Body Material | Aluminium Brass |
| Typ gwintu | BSP Parallel = G |
| Additional Features | All Ports are on the Side of the Valve If Pressure is Applied to Port 1 the Function is Normally Closed If Pressure is Applied to Port 3 the Function is Normally Open Mechanically Actuated Spool Valve with Mechanical Spring The use of the Ports is Interchangeable |