Nasadka 17mm Ken-Grip 1/2" do odkręcania obrobionych śrub Kennedy KEN5826880K
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Nasadka 17mm Ken-Grip 1/2" do odkręcania obrobionych śrub Kennedy KEN5826880K
Kennedy KEN-582-6880K
KEN5826880K
17mm NASADKA KEN-GRIP 1/2"KW Kennedy
KEN-582-6880K
Standard Length Sockets - 1/2" Square Drive
1/2" Square Drive
Conform to DIN3124.
The Ken-Grip socket offers a new standard of performance with the ability to grip up to 95% of a rounded fastener. It has a unique patented design that grips even worn and rusted fasteners without damaging them and can be used on a wide range of fasteners, including non-metric hexagons and E-Torx Drive sizes. Double knurl feature gives a high grip which is essential for quick tool change when hands are greasy or oily. Manufactured from chrome vanadium steel, the sockets and accessories are aluminium free and fully chrome plated for an easy clean finish
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| 1/2" Drive Size | 17mm |
| Brand | Kennedy-Pro |
| EAN13 Barcode | 5036140300583 |
| eCl@ss Code | 21040218 |
| Długość całkowita | 37mm |
| Supplier Part No. | 5826880K |
| UNSPSC Code | 27111704 |
| Waga elementu | 60 g |
Informacje dodatkowe
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiał | Chrome Vanadium Steel |
| Długość całkowita | 37mm |
| Model, kod produktu | |
| Socket Size | 17mm |
| Drive Type | Square |
| Standard, norma | DIN3124 |
| Bit Type | Hexagon |
| Finish/Coating | Polished Chrome |
| Size System | Metryczny |
| Number of Points | 6 |
| Drive Size | 1/2" cal |
| Socket Type | KenGrip |
| Socket Depth | Standard |
| Bit Length | - mm |
SM.CK016,20,3ZLNE
Narzędzia Cromwell