Nasadka 7mm KenGrip 3/8" do odkręcania obrobionych śrub Kennedy KEN5825833K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Nasadka 7mm Ken-Grip 3/8"KW Kennedy KEN5825833K
Kennedy KEN-582-5833K
KEN5825833K
7mm NASADKA KEN-GRIP 3/8"KW Kennedy
KEN-582-5833K
SM.CK016,10,3ZLNE
Narzędzia Cromwell
Standard Length Sockets - 3/8" Square Drive - Metric
3/8" Square Drive
Conform to DIN3124.
The Ken-Grip® socket offers a new standard of performance with the ability to grip up to 95% of a rounded fastener. It has a unique patented design that grips even worn and rusted fasteners without damaging them and can be used on a wide range of fasteners, including non-metric hexagons and E-Torx Drive sizes. Double knurl feature gives a high grip which is essential for quick tool change when hands are greasy or oily. Manufactured from Stal chromowo-wanadowa, CrV, the sockets and accessories are aluminium free and fully chrome plated for an easy clean finish
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| 3/8 Drive Size | 7mm |
| Producent | Kennedy-Pro |
| EAN13 Barcode | 5036140299986 |
| eCl@ss Code | 21040218 |
| Długość całkowita | 26mm |
| Supplier Part No. | 5825833K |
| UNSPSC Code | 27111704 |
| Waga elementu | 30 g |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Materiał | Stal chromowo-wanadowa, CrV |
| Długość całkowita | 26mm |
| Rozmiar nasadki | 7mm |
| Typ napędu | Kwadratowy |
| Standard, norma | DIN3124 |
| Bit Type | |
| Wykończenie, powłoka | Chrome Plated Wykończenie lustrzane |
| Rozmiar | Metryczny |
| Liczba punktów styku | 6 |
| Drive Size | 3/8" cal |
| Typ nasadki | KenGrip |
| Głębokość nasadki | Standardowa |
| Bit Length | mm |