Nitonakrętka stalowa M6 obniżona główka 250szt. Qualfast QFT6441006G PRO20
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Nitonakrętka stalowa M6 obniżona główka 250szt. Qualfast QFT6441006G
Qualfast QFT-644-1006G
QFT6441006G
M6 STEEL REDUCED HEAD KNURLED RIVET NUT (BOX-250) Qualfast
QFT-644-1006G
KC-016,68,3ZN/SM.[NM]
Narzędzia Cromwell
- Splined Body - DIN 7339
All of our rivet nuts have a clear plating which is RoHS compliant - this is now the preferred finish across all industries as there is no chromium content as is the case with zinc and yellow finish.
Steel, Low Profile Head, Splined Body
The splines on the body bite into the parent material on installation, creating an improved torque resistance compared with standard round bodied rivet nuts. The low profile head creates a high load bearing feature but only results in minimal stand off between the adjoining panels.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Marka, producent | Qualfast |
| EAN13 | 5036140059412 |
| Oznaczenie | QFT-644-1006G |
| UNSPSC | 31161727 |
Informacje dodatkowe
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Dimensions D | 9.5mm |
| Dimensions L | 15.0mm |
| Hole Diameter | 9.6 |
| Materiał | Stal |
| Range | 0.7-3.5 |
| Thread | Metryczny |
| Rozmiar gwintu | M8 |
| Dimensions P | 0.6mm |
| Dimensions H | 10.5mm |
| Supplied In | Pack of 250 |
| Pojemnosć opakowania | 250 |
| Surface Treatment | Plain |