PISTOL GRIP BLOW GUN Kobe KBE2592550K
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PISTOL GRIP BLOW GUN Kobe KBE2592550K
KBE-259-2550K
Pistol Grip Blow Gun
Ideal for general air dusting jobs. Supplied with safety nozzle and interchangeable coupling. Ergonomically designed and impact resistant body with integral air control valve and trigger style operation.
?" BSPT inlet
Temp range -17 to 37° C
Minimum working pressure 43psi (3bar)
Safe working pressure 150 psi (10bar)
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Kobe Red Line |
| EAN13 Barcode | 5036140269613 |
| Głębokość całk. | 200 |
| Długość całkowita | 26 |
| Waga całkowita | 0.27 |
| Szerokość całk. | 130 |
| Supplier Part No. | 2592550K |
| UNSPSC Code | 27131502 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Numer produktu | KPG255 |
| Suitable for use with | Air |
| Temperature Range | -17 to 37 °C degree Celsius |
| Nozzle Type | Safety Nozzle |
| Handle Material | Chemical and Impact Resistant Acetal Resin |
| Air Inlet Size | 1/4" BSPT |
| Workplace Application | Industrial Workshop |
| Maximum Inlet Air Pressure | 10 bar bar 150 psi pounds per square inch |
| Grip Style | Pistol Grip |
| Air Flow | L/min litres per minute CFM cubic feet per minute |
| Inner Valve Material | Metal |