S-ECO PADS OIL-ONLY50x40CM (PK-50) Solent SOL7421960K Wyprzedaż Ostatnie Sztuki
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S-ECO PADS OIL-ONLY50x40CM (PK-50) Solent SOL7421960K
SOL-742-1960K
Absorbent Pads Oil Only Pads
These oil only absorbent pads are economic, environmently friendly product, easy to use. They absorb oil and fuel based products perfect for industrial spills.
Features:
-Sonically bonded with cover stock. Can be used on land or water. Highly absorbent with excellent fluid retention properties
-Perforated for economy use
Benefits:-
-Cover stock gives excellent wear characteristics. Bonded and perforated for greater utility and strength. Designed to selectively absorb appropriate liquids. Perfect for emergency response or day to day applications
Pads
- Tested to BS 7959.
Size: 50x40cm
Pack qty: 50, 100 & 200
Absorption: 40/80/100ltr
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Absorption | 40 L |
| Opakowanie zbiorcze | 50 |
| Producent | Solent Spill Control |
| Depth | 40 cm |
| eCl@ss Code | 30020000 |
| Supplier Part No. | SOL-742-1960K |
| UNSPSC Code | 47131909 |
| Szerokość | 50 cm |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zastosowanie | Oil |
| Kolor | White |
| Długość | 500mm |
| Numer produktu | H5525040 |
| Typ | Pad |
| Waga | g |
| Szerokość | 400mm |
| Absorbent Capacity | 0.4 L litre |
| Pack Quantity | 50 |