S+ ROLL MAINTENANCE80CMx40M Solent SOL7420830L Wyprzedaż Ostatnie Sztuki
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S+ ROLL MAINTENANCE80CMx40M Solent SOL7420830L
SOL-742-0830L
Maintenance Absorbent pads and rolls are an ideal solution to the regular maintenance and soaking up of small spills and leaks in the workplace, Black / Grey in colour, they absorb both water and oil based fluids. They are also an excellent item to supplement our Spill Kits and Spill Centres.
Absorbent Rolls
- Tested to BS 7959
742-084
Size: 38cm x 40m
Pack qty: 1
Absorption: 60ltr
742-082
Size: 50cm x 40m
Pack qty: 1
Absorption: 80ltr
742-083
Size: 80cm x 40m
Pack qty: 1
Absorption: 126ltr
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Absorption | 126 L |
| Opakowanie zbiorcze | 1 |
| Brand | Solent Spill Control |
| EAN13 Barcode | 5036140390751 |
| eCl@ss Code | 30020000 |
| Długość | 40 m |
| Supplier Part No. | SOL-742-0830L |
| UNSPSC Code | 47131909 |
| Szerokość | 80 cm |
Informacje dodatkowe
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Zastosowanie | Maintenance |
| Kolor | Czarny Grey |
| Długość całkowita | 40 m metre" cal |
| Szerokość całk. | 80 cm centimetre" cal |
| Model, kod produktu | 742-083 |
| Standard, norma | BS 7959 |
| Absorbent Capacity | 126 L litre |