Szczypce płaskie okrągłe z przecinakiem Pro-torq 200mm 8" Kennedy KEN5584840K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Szczypce płaskie okrągłe z przecinakiem Pro-torq 200mm 8" Kennedy KEN5584840K
Kennedy KEN-558-4840K
Szczypce płaskie okrągłe z przecinakiem 'PRO-TORQ' 200mm/8"
KEN-558-4840K
Opis produktu
Pro-Torq Snipe Nose Pliers with Side CutterManufactured from specially selected steels. The dual material grip handle design allows the user to apply the greatest force with the minimum amount of effort. Manufactured with a polypropylene core for strength
and durability with a soft thermoplastic outer for non-slip comfort grip. Especially suitable for production line environments where repetitive work is undertaken. Double polished head and joint. Induction hardened cutting edges with serrated jaws for gripping nuts.
Specyfikacja produktu:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Kennedy Industrial |
| Kod EAN13 | 5036140118126 |
| Kod eCl@ss | 21040301 |
| Długość całk./opak. | 200mm |
| Długość całk./opak. | 8" calowe |
| Waga całkowita | 0.26 |
| Nr produktu | KEN-558-4840K |
| Kod UNSPSC | 27112108 |
| Waga elementu | 190g |
KEN5584840K
SZCZYPCE PLASKIE OKRAGLE Z PRZECINAKIEM 'PRO-TORQ' 200mm/8" Kennedy
KEN-558-4840K
SM.CK016,72,7ZLNE
Narzędzia Cromwell