Szczypce zaciskowe klamrowe 0-60mm Kennedy KEN5588600K KEN-558-8600K PRO20
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Szczypce zaciskowe klamrowe 0-60mm Kennedy KEN5588600K KEN-558-8600K
Locking C-Clamps
Quicker and easier to handle than normal bar type clamps as they can be operated with only ONE HAND. Suitable for assembly work in body repair, mechanics work, steel fabrication, general welding jobs and DIY.Wide & Deep Jaw Profile: Allows the clearing of obstacles and clamping at long distances.
- Adjustable jaw opening.
- Ergonomic design, comfortable handling.
- No Pinch, Easy Release.
- Concave profile for better push-pull.
Specyfikacja:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Brand | Kennedy |
| EAN13 Barcode | 5036140118874 |
| Głębokość całk. | 10 |
| Długość całkowita | 170 |
| Waga całkowita | 0.23 |
| Szerokość całk. | 85 |
| Supplier Part No. | 5588600K |
| UNSPSC Code | 27112115 |
Informacje dodatkowe:
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Handle Type | Ergonomic |
| Jaw Capacity | 0-60 mm |
| Szerokość szczęk | mm |
| Materiał | Heat Treated Chrome Molybdum |
| Długość całkowita | 171mm |
| Model, kod produktu | 124-06 |
| Throat Depth | 50mm |
| Finish/Coating | Nickel |