Tarcza do szlifowania 230x6x22.23 X24RBF DPC T27 York Abrasives YRK2300470K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
230x6x22.23 X24RBF DPC GRINDING DISC, T27 York Abrasives YRK2300470K
YRK-230-0470K
X24RBF 230x6x22mm DPC Grinding Disc for Cast Iron - Type 27
Grade X24 - Special, for use on Cast Iron. Manufactured to assure operator safety and optimum performance.
- For use with all appropriate handheld angle grinders
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | York |
| EAN13 Barcode | 5036140398221 |
| eCl@ss Code | 21011313 |
| Supplier Part No. | 2300470K |
| UNSPSC Code | 31191506 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Grain Size | 24-Coarse |
| Maksymalne obroty | 6,600 |
| Seria | Special |
| Grubość | 6mm |
| Typ | Type 27 |
| Średnica | 230mm |
| Materiał ścierny | Aluminium Oxide |
| Hardness | Medium |
| Additional Conformity | Manufactured According to EN12413 |
| Grain Designation | X24R BF |
| Bond Type | Resinoid Reinforcment (BF) |
| Optimum angle for use | 25-25 ° stopni |
| Bore | 22mm |