MH20 MANUAL CHAIN HOIST 2000KG CAPACITY C/W CERT Ttc Lifting Gear TTC9414820K
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Ttc Lifting Gear MH20 MANUAL CHAIN HOIST 2000KG CAPACITY C/W CERT TTC9414820K
Ttc Lifting Gear TTC-941-4820K
TTC9414820K Ttc Lifting Gear MH20 MANUAL CHAIN HOIST 2000KG CAPACITY C/W CERT
Manual Chain Hoists
MH Series
Heavy duty and compact design to meet all pertinent world standards. Reliable disc brake and premium grade alloy load chain. Drop-forged and expertly heat treated for greater strength and long wearing. Conforms to CE safety standards.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | Ttc Lifting Gear |
| Supplier Part No. | MH20 |
| UNSPSC Code | 24101602 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Capacity | 2,000kg |
| Numer produktu | MH20/3 |
| Waga elementu | 20kg |
| Standard Lift | 3 m metre |
| Number Columns of Load Chains | 1 |
| Load Chain Diameter | 8mm |
| Hook Type | Safety Hook |
| Standard, norma | Conforms to CE safety Standards |