Maska spawalnicza z odchylaną szybką Kennedy KEN8857150K PRO20
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Maska spawalnicza z odchylaną szybką Kennedy KEN8857150K KEN-885-7150K
KEN8857150K
WELDING SHIELD FLIP-UP LENS TYPE 4.1/4"x3.1/4" Kennedy
KEN-885-7150K
Welding helmets that lift up over brow strap when not in use. Lenses can be changed depending on whether plain or tinted are required, however lenses are not included.
Nie zawiera szybki.
Specyfikacja:
| Property | Value |
|---|---|
| Brand | Kennedy |
| EAN13 Barcode | 5036140222366 |
| Eyeglass-Fit | N/A [-] |
| Headband Material | N/A [-] |
| Helmet Colour | Black [-] |
| Helmet Material | Thermoplastic [-] |
| Includes | N/A [-] |
| Lens Diameter | N/A [-] |
| Lens Dimensions | 4.1/4 x 3.1/4 in |
| Lens Height | 82 mm |
| Lens Material | N/A [-] |
| Lens Width | 4.1/4 in |
| Maximum Operating Temperature | N/A [-] |
| Minimum Operating Temperature | N/A [-] |
| Operating Temperature Range | N/A [-] |
| Power Type | None [-] |
| Shade Number | N/A [-] |
| Shield Shell Type | Short Shell [-] |
| Standards Met | EN175 [-] |
| Supplier Part No. | 8857150K |
| Switching Time (Dark-Light) | N/A [-] |
| Switching Time (Light-Dark) | N/A [-] |
| Type | Shield [-] |
| UNSPSC Code | 23271714 |
| Viewing Area | 95 x 72 mm |
| Viewing Field Height | 72 mm |
| Viewing Field Width | 95 mm |
| Visor Type | Flip-up [-] |
| Weight | 434 g |