Pistolet odmuchowy plastikowy BG5007 PCL PCL2592407M PRO20
dostępny
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Pistolet odmuchowy plastikowy BG5007 PCL PCL2592407M
PCL PCL-259-2407M
PCL2592407M
BG5007 BLOW GUN PCL
PCL-259-2407M
KC-016,59,6ZN/SM.[NM]
Narzędzia Cromwell
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Marka, producent | PCL |
| EAN13 | 5014875490212 |
| Nozzle Length | 230 mm |
| Numer produktu | BG5007 |
| Oznaczenie | BG5007 |
| UNSPSC | 27131502 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Numer produktu | BG5007 |
| Suitable for use with | Air/Water |
| Temperature Range | 0 to 80°C Celsius |
| Nozzle Type | 9" Extension Nozzle |
| Handle Material | Chemical and Impact Resistant Acetal Resin |
| Air Inlet Size | 1/4 BSPT |
| Workplace Application | Industrial Workshop |
| Maximum Inlet Air Pressure | 10 BAR bar (pressure) 145 PSI pounds per square inch |
| Grip Style | Pistol Grip |
| Air Flow | 270 L/min litres per minute 9.3 cfm cubic feet per minute |
| Inner Valve Material | Brass |