Tarcza do szlifowania 9x1/4x7/8" X24RBF DPC York Abrasives YRK2304180K PRO19-20
dostępny na zamówienie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Tarcza do szlifowania 9x1/4x7/8" X24RBF DPC York Abrasives YRK2304180K
York Abrasives YRK-230-4180K
YRK2304180K
Tarcza do szlifowania 9x1/4x7/8" X24RBF DPC York Abrasives YRK2304180K
YRK-230-4180K
SM.CK016,11,3ZLNE
Type 27 Depressed Centre Grinding Discs - 230 x 6.0 x 22.23mm
Grade X24 - Special, for use on cast iron.
Type 27 Depressed Centre Grinding
Manufactured to assure operator safety and optimum performance. For use with all portable angle grinders. Not to be used for 'free hand' or wet grinding.
Optimum angle for use 25 to 35°.
Specyfikacja
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent | York |
| EAN13 Barcode | 5036140219298 |
| eCl@ss Code | 21011313 |
| Waga całkowita | 0.52 |
| Supplier Part No. | 2304180K |
| UNSPSC Code | 31191506 |
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Grain Size | 24-Coarse |
| Maksymalne obroty | 6600 |
| Seria | Special |
| Grubość | 6mm millimetre |
| Typ | Type 27 |
| Średnica | 230mm |
| Materiał ścierny | Zirconia Alumina |
| Hardness | Hard |
| Additional Conformity | Manufactured According to EN12413 |
| Grain Designation | X24RBF |
| Bond Type | Resin Bonded with Fibre Reinforcment |
| Optimum angle for use | 25 to 35 ° stopni |
| Bore | 22.23mm |